top of page

"Powrót do siebie to powrót do ciała. 

Do ciała, które pamięta każdą historie

Które wielokrotnie robi wszystko byśmy w chwilach zagrażających  mogli przetrwać 

Do ciała, które wielokrotnie dzielnie znosi to co, zdecydowanie za duże i zbyt ciężkie 

Do ciała, które ma w sobie ogrom potencjału 

Do ciała, które jest częścią naszego JA 

Do ciała, które stanowi jeden z naszych największych zasobów 

Do ciała, które zawsze jest przy nas…

Poczuć ciało to poczuć siebie w pełni 

Otworzyć się na czucie ciała to otworzyć się na przezywane emocje 

Otworzyć się na czucie ciała to otworzyć się na czucie życia takim, jakim się wydarza

Bo czucie i przepływ wydarza się na poziomie ciała właśnie"

Kotwica 1

O MNIE

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii, ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Jestem terapeutką całościowo patrzącą na organizm i jego funkcjonowanie nie tylko pod kątem struktury ciała, ale także jego fizjologii czy sfery psyche. W swojej pracy głównie opieram się o wiedzę  z zakresu neuronauki, wykorzystując przy tym praktyczne metody kinezjologii stosowanej, neuroenergetycznej czy osteopatii pozwalające mi na przełożenie teorii na praktykę gabinetową. Uważam, że przyczyną dolegliwości z jakimi trafia do gabinetu pacjent, nie jest pojedynczy stresor, a złożoność ich wzajemnej korelacji i wpływu na organizm jako całość, toteż staram się znaleźć prawdziwe źródło problemu, często analizując całą ścieżkę fizjologiczną, a nie tylko jeden z jego objawów.

 

Szczególnie zafascynowana jestem tematem wpływu emocji na nasze ciało (tzw. somatyzacja emocjonalna), a szerzej Psychosomatyką w ujęciu zarówno terapii ciała jak i umysłu. Z ciekawością, która jest dla mnie główną motywacją do rozwoju i poszerzania horyzontów wiedzy o człowieku, ale także o sobie i świecie,  ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i somatopsychologia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, dzięki którym szerzej poznałam aspekty psychologiczne funkcjonowania naszego umysłu i jego wpływu na ciało oraz narzędzia do lepszego poznania drugiego człowieka i empatycznego zaopiekowania się  odkrywaną przez niego przestrzenią, wielokrotnie powodującą dyskomfort czy ból emocjonalny. 

 

Dostrzegając jak ważnym zasobem każdego z nas jest świadomość ciała  oraz czucie i rozpoznanie jego sygnałów, kontynuuje naukę na kierunku Uważność i Współczucie na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Sięgając po techniki doświadczeniowe czy kontemplacyjne jak np. mindfullness staram się przywracać równowagę w organizmie zarówno na poziomie ciała jak i psychiki, które są ze sobą nierozerwalnie połączone, a także pokazywać kolejne kroki w drodze do zrozumienia siebie i uważności na swoje ciało.

Swoją prace postrzegam jako pomoc w procesie odkrywania i poznawania swojego ciała i siebie - świadomie obserwując swoje emocje i sygnały płynące z ciała. 

 

Wierzę, że holistyczne podejście do zdrowia i jego złożoności pozwala na pracę z wieloma schorzeniami, które do niedawna pozostawały bez opieki. Myślę, że jeśli nie da się czegoś wyeliminować to z pewnością ale i pokorą da się poprawić obecny stan. 

Terapia, niezależnie od źródła problemu, jest dla mnie procesem wzajemnej współpracy w relacji pacjent - terapeuta, a moja misją jest pomoc w odkrywaniu własnych zasobów i zdolności samoregeneracji organizmu oraz zyskiwaniu przez pacjenta świadomości o złożoności funkcjonowania organizmu i sposobach samodzielnej pomocy w chwilach kryzysu. 

Podczas terapii staram się dokładnie omawiać zależności i mechanizmy jakie doprowadziły do pogorszenia zdrowia, tak by pacjent czuł się bezpiecznie i wiedział jak duży wpływ ma na własne zdrowie. 

Pracuje z pacjentami z bólami przewlekłymi, zaburzeniami hormonalnymi, problemami gastrycznymi, chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami psychosomatycznymi, depresją czy atakami paniki i stanami lękowymi. W aspekcie zdrowia psychicznego współpracuję także z zespołem psychologów i psychoterapeutów z Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu. Zdarza pracować mi się także z problemami neurologicznymi, autyzmem, epilepsją czy dziećmi z różnymi problemami wynikającymi z trudności przeżywanych na skutek stresu emocjonalnego. 

 

Aby jakość moich usług była jak najlepsza, a terapia coraz bardziej skuteczna i indywidualnie dopasowana, systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje rozwijając się zarówno zawodowo jak i osobiście. W terapii stosuję wiedzę z zakresu anatomii, neurofizjologii, osteopatii, epigenetyki, psychobiologii, psychologii czy psychoterapii, a także korzystam z własnych doświadczeń i obserwacji  w pracy gabinetowej.  

Telefon

535-418-727

Email 

Obserwuj

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page