top of page

"Powrót do siebie to powrót do ciała. 

Do ciała, które pamięta każdą historie

Które wielokrotnie robi wszystko byśmy w chwilach zagrażających  mogli przetrwać 

Do ciała, które wielokrotnie dzielnie znosi to co, zdecydowanie za duże i zbyt ciężkie 

Do ciała, które ma w sobie ogrom potencjału 

Do ciała, które jest częścią naszego JA 

Do ciała, które stanowi jeden z naszych największych zasobów 

Do ciała, które zawsze jest przy nas…

Poczuć ciało to poczuć siebie w pełni 

Otworzyć się na czucie ciała to otworzyć się na przezywane emocje 

Otworzyć się na czucie ciała to otworzyć się na czucie życia takim, jakim się wydarza

Bo czucie i przepływ wydarza się na poziomie ciała właśnie"

Kotwica 1

O MNIE

Przede wszystkim jestem człowiekiem i w tym człowieczeństwie chętnie spotykam się z Wami w sesjach terapeutycznej pracy

z ciałem. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, specjalizującą się w pracy z zaburzeniami psychosomatycznymi i traumą zatrzymaną na poziomie ciała, wspierając wielokrotnie proces psychoterapeutyczny czy inne formy pracy rozwojowej. Ukończyłam także studia podyplomowe z Psychosomatyki i Somatopsychologii oraz Uważności i Współczucia na Uniwersytecie SWPS kolejno w Warszawie i Poznaniu. Obecnie poszerzam swoją świadomość i doświadczam, ucząc się w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu. 

To czym zajmuje się dzisiaj, to droga osobistych doświadczeń, na skutek których przez długi czas towarzyszyło mi pytanie "dlaczego?" Wybrałam się zatem z ciekawością w podróż, o której niewiele wtedy wiedziałam. Od początku mojej zawodowej drogi interesowało mnie dotarcie do przyczyny problemu, aniżeli leczenie pojawiającego się objawu.

W swoim zawodowym kształceniu zdobywałam zatem umiejętności i wiedzę, która dawała mi możliwość całościowego spojrzenia na organizm i pracę nie tylko z ciałem, ale przede wszystkim układem nerwowym, narządami wewnętrznymi i finalnie z emocjami, które są zapisane na poziomie ciała i determinują jego reakcje oraz finalnie nasze zachowania. 

Moja praca to przede wszystkim towarzyszenie drugiemu człowiekowi w procesie zrozumienia siebie, przywracania kontaktu

z ciałem i zmian, jakie wielopłaszczyznowo zachodzą w wielu obszarach życia, na skutek regulacji układu nerwowego i bycia bliżej siebie. W spotkaniach z drugim człowiekiem przede wszystkim z uważnością i współczuciem dla doświadczanych trudności, staram się widzieć, słyszeć i czuć, budując relacje terapeutyczną pełną zaufania i poczucia bezpieczeństwa, tak abyśmy mogli wspólnie odkrywać to, co nieodkryte i uświadamiać to, co nieuświadomione, a wielokrotnie przyczyniające się do przeżywanych trudności. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie opowieścią o podróży, w którą wybieram się wspólnie

z klientem, a której to on nadaje kierunek. Każdy z nas jest inny, ma swoją unikatową historię oraz swoje trudności, których zrozumienie może w moim poczuciu odbywać się w atmosferze szacunku i troski.

 

To właśnie czuły, bezpieczny i pełen ciepła dotyk jest głównym narzędziem mojej terapeutycznej pracy. To właśnie on pozwala na roztapianie utworzonej na skutek trudnych, często traumatycznych doświadczeń, zbroi. To właśnie on pozwala na rozluźnienie, uwrażliwienie ciała na czucie i towarzyszenie w odreagowaniu, jakiego doświadcza ciało na skutek zgromadzonego w tkance stresu. To właśnie on otula to, co trudne, pomaga wyrazić to, co niewyrażone przez lata i głęboko schowane.  Poruszenie ciała, odzyskiwanie w nim czucia pozwala na uwolnienie energii zatrzymanej podczas doświadczeń traumatycznych na poziomie tkanek i układu nerwowego.

To nawiązanie kontaktu z własnym ciałem daje możliwość  na lepsze zrozumienie tego, co się w nas wydarza, pozwalając tym samym na regulacje emocji i lepsze radzenie sobie ze stresem. Pełna integracja między ciałem, a umysłem może odbyć się tylko wtedy, kiedy mamy świadomość i kontakt z własnym ciałem. To tam jest przestrzeń na zdrowienie i wielokrotnie droga do poprawy tego, co wydawałoby się niemożliwe. 

 

W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z dziedziny psychologii, techniki psychoterapeutyczne, metody kontemplacyjne (uważność i współczucie), techniki osteopatyczne w pracy z narządami wewnętrznymi, AUN (autonomicznym układem nerwowym),

techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, kinezjologię stosowaną i neuroenergetyczną oraz zbiór własnych doświadczeń, które zdecydowanie dały mi najwięcej w mojej własnej praktyce. Moja praca to zdecydowanie forma autorska, która nie jest oparta na gotowych schematach, ale na uważnym widzeniu i podążaniu za klientem i jego ciałem, tak by swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać to, co wydarza się w tej danej chwili w ciele i świadomości klienta. 

 

Praca ze sobą w kontekście własnego rozwoju, nie ma dla mnie określonej linii mety, stąd sama korzystam z psychoterapii, terapeutycznej pracy z ciałem, metod kontemplacyjnych, terapeutycznej pracy grupowej oraz innych form pracy rozwojowej. Własna praca i lepsze zrozumienie i poczucie siebie pozwala mi na jak najlepszą współpracę z Wami i jest to dla mnie nieodłączny element troski o siebie, ale także o Was w towarzyszeniu waszym procesom. 

Tyle wiemy o sobie, ile przejrzeć możemy się w spotkaniu z drugim człowiekiem i właśnie te spotkania są dla mnie najcenniejsze. 

Telefon

535-418-727

Email 

Obserwuj

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page